Filmy samobójstwo, skandal

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samobójstwo, skandal. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Skaza

6,4
50-letni podsekretarz stanu Stephen Fleming (Jeremy Irons) ma wspaniałą żonę i dwójkę udanych dzieci. Na przyjęciu w ambasadzie poznaje on piękną Annę (Juliette Binoche). Młoda kobieta zostaje jego kochanką. Spotyka się także z jego synem. Wkrótce dochodzi do tragedii...
Bohaterem historii jest prawnik z Nowego Jorku, który przez kolegów z branży nazywany jest „Dozorcą”, ponieważ przez 15 lat swojej kariery wyspecjalizował się w „sprzątaniu” brudnych, osobistych spraw swoich wysoko postawionych klientów. Akcja filmu będzie się działa w czasie czterech najgorszych dni w życiu adwokata.
Trzymająca w napięciu historia pokerowej rozgrywki kandydata na prezydenta USA - Mike Morrisa (laureat Oscara, George Clooney) z czyhającymi na każde jego potknięcie przeciwnikami (Paul Giamatti) i wszędobylskimi dziennikarzami (m.in.: Marisa Tomei). Szanse na elekcję pretendenta o bujnej przeszłości staną pod znakiem zapytania, kiedy w jego sztabie pojawi się asystentka, emanująca młodzieńczym entuzjazmem i erotyzmem (Evan Rachel Wood). Dziewczyna szybko zawróci w głowie młodemu, błyskotliwemu doradcy Morrisa (nominowany do Oscara Ryan Gosling) i pozna najskrzętniej skrywane tajemnice kampanii.


Historia zaczyna się w 1964, kiedy malarz Francis Bacon (Derek Jacobi) zaskakuje włamywacza George'a Dyera (Daniel Craig) buszującego w jego londyńskiej pracowni i domu w poszukiwaniu czegoś wartościowego. "Kim mógłbyś być?" - wykrzykuje artysta - "niewiele jest w tobie z włamywacza. Rozbieraj się i chodź do łóżka, a będziesz miał wszystko, czego zapragniesz". W tym momencie na zawsze zmieniło się życie obydwu. Dyer przez siedem lat był stałym modelem Bacona i starał się - finansowo wspierany przez Bacona - wydobyć ze środowiska i kultury klasy robotniczej, dostosować do zamkniętego świata artystów. Dyer został obdarowany drogimi garniturami i pieniędzmi, był zabierany w podróże do Paryża i Nowego Jorku, choć nie tworzyli z Baconem dobranej pary. Najwięcej radości dawała mu zazwyczaj wędrówka z młodymi ludźmi po paryskich barach, ale nie był w stanie stawić czoła nieustającym żartom swego dobroczyńcy. Dowcipny Bacon był w swoim żywiole, kiedy zabawiał się i pił z modelkami pozującymi do fotograficznych aktów, kpiąc ze wszystkiego i wszystkich: "Szampan dla moich prawdziwych przyjaciół, prawdziwe cierpienie dla fałszywych" i przedstawiając swoje niekonwencjonalne towarzystwo: "Witamy w obozie koncentracyjnym". Kiedy Dyer skarżył się na nocne koszmary, Bacon krótko replikował "George, nocne koszmary nie mogą być bardziej przerażające, niż życie".
James Whale (Ian McKellen) jest starym reżyserem filmowym, który przed piętnastu laty opuścił Hollywood. Odtąd Whale żyje z dala od wielkiego świata. Z jego zdrowiem jest coraz gorzej - kolejny wylew sprawił, że James stoi już właściwie nad grobem. Choroba wywołuje falę wspomnień, przeważnie takich, o których Whale starał się zapomnieć. Reżyser nie kryje swoich skłonności homoseksualnych. W swojej posiadłości zatrudnia młodego ogrodnika, byłego żołnierza Claytona Boone'a (Brendan Fraser). Między mężczyznami rodzi się więź.

Wojaczek

7,3
Obraz przedstawia fragment z życia poety, Rafała Wojaczka. Ukazane są jego relacje z kobietami, odrzucenie przez społeczeństwo i brak zrozumienia przez otaczający świat. Delikatna osobowość poety prowadzi do nieuchronnej tragedii.
Historia Williego Starka, mężczyzny, który robi zawrotną karierę polityczną wspomagany przez skorumpowanych polityków. Jack Burden to dziennikarz, który pod wpływem Starka traci cały swój idealizm i wiarę w ludzi.
Dwie zwaśnione rodziny walczą o majątek, nie wiedząc do jakich tragicznych wydarzeń to doprowadzi.
Bulworth jest senatorem z ramienia partii demokratycznej ponownie kandydującym w wyborach w Kalifornii w 1996 roku. Przygnębiony prawicową tendencją w polityce, każe zorganizować zamach na siebie. Po sfingowanej śmierci jako muzyk wypowiada się w brutalnie szczery sposób, będąc wiernym swoim przekonaniom w formie hip-hopu...
Młody, czarnoskóry idealista Henry Burton (ADRIAN LESTER), wnuk bojownika o prawa obywatelskie Murzynów, poszukuje swego miejsca w życiu. Obejmuje stanowisko zastępcy szefa kampanii wyborczej gubernatora Jacka Stantona (JOHN TRAVOLTA), który ubiega się o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych. Stanton chce uchodzić za postępowego polityka. Jest gubernatorem niewielkiego południowego stanu, gdzie przodkowie Henry'ego Burtona byli niewolnikami. Ale Stanton to również zręczny polityczny gracz. Namawiając Henry'ego do włączenia się w kampanię, chce zdobyć głosy czarnych wyborców . . .
Słowa kluczowe

Proszę czekać…